Setkání fotografů

Volný čas

Celorepublikové Setkání fotografů, tradiční akci pro všechny příznivce fotografie ať již z řad široké veřejnosti nebo profesionálů, pořádá v sobotu 15. května 2010 na pražském Chodově fotografický server FotoAparát.cz. Již po dvanácté se mohou začínající fotografové, kteří si teprve nedávno pořídili první fotoaparát, i ostřílení profíci setkat a vyměnit zkušenosti a zážitky. Setkání fotografů totiž není jen pro fotografy, ale pro každého, kdo fotí rád.

Na Setkání fotografů nebudou chybět přednášky a prezentace profesionálů - jmenovat můžeme třeba cestovatele a fotografa Andreje Macenauera, předního českého makrofotografa Pavla Krásenského, profesionálního fotografa Milana Šustu, který se dlouhá léta věnoval sportovní reportáži a profesionálního výtvarného fotografa Kamila Vargu. Ke slovu se dostanou i odborníci na úpravy a zpracování fotografií - nedílnou součást vzniku digitální fotografie. A kromě přednášek a prezentací bude i prostor pro diskuzi s přednášejícími.

Aby vznikla fotografie, je nutné stisknou spoušť. Proto budou po celý den probíhat fotografické workshopy aktu, portrétu s modelkami a v praxi si mohou návštěvníci vyzkoušet i produktovou fotografii a makrofotografii.

Protože Setkání fotografů se celé točí kolem fotografie a zvláště digitální, nebude chybět ani poslední krok jejího vzniku: tisk. Každý účastník si může nechat zdarma upravit a vytisknout fotografii jak na velkoformátové tiskárně, tak ve velikosti A3 a menší.

A ani ten, kdo si nechce nechat tisknout fotografie, neodejde s prázdnou. Každý návštěvník dostane drobný dárek, 20% slevu na software pro úpravy fotografií Zoner Photo Studio a může soutěžit o fotoaparát, fotografický kurz a fotopříslušenství.

Dvanácté celorepublikové Sekání fotografů se koná v sobotu 15. května v KC Zahrada na pražském Chodově. Začátek akce je v 9 hodin a poslední přednášky končí v 19 hodin. V příjemné tvůrčí atmosféře tak můžete strávit celý den. A díky mnoha přednáškám, workshopům, prezentacím poradnám a dalším akcím se rozhodně nebudete nudit. A to nejlepší nakonec: všechny přednášky, poradny, diskuze, tisk a soutěže jsou v ceně akce, která po registraci na www.setkanifotografu.cz činí jen 200kč!

Účinkují

  • Andrej Macenauer - fotograf a cestovatel
  • Pavel Krásenský - přední český makrofotograf
  • Milan Šusta - fotoreportér a sportovní fotograf
  • Kamil Varga - výtvatný fotograf
  • Helena Macenauerová - fotografka a ředitelka FotoAparátu.cz
  • ... a další
Termíny