20. Aviatická pouť

Volný čas

V letošním roce uplyne právě sto let od prvního vzletu letounu, který uskutečnil Jan Kašpar. Česko svých sto let létání náležitě oslaví v prvním červnovém týdnu bude žít letectvím.

Oslavy vyvrcholí o víkendu 5. a 6. června 2010 sérií unikátních leteckých vystoupení na letišti v Pardubicích. Sto let létání v Čechách bude prezentováno formou velkoprostorového divadelního představení. V devíti navazujících scénách spravdivým historickým základem zažijí návštěvníci dokonalé rekonstrukce klíčových momentů dějin naší aviatiky. Účinkovat v něm budou původní letouny československých letců a jejich protivníků, dobová pozemní technika arelikvie. V hlavních rolích se představí známí herci, zkušení piloti a komparsisté pod taktovkou profesionální divadelní a zvukové režie.

 Tip: Zajímavé výlety, přírodní a technické památky v Pardubicích

V sobotu 5. června proběhne předpremiéra za účasti veřejnosti aneděli potom premiéra. Mimo hlavní program, kterým je divadelní představení „Sto let aviatiky vČechách", budou probíhat unikátní vystoupení renomovaných akrobatů a letadel zahraničních účastníků a bohatý pozemní program s dětským dnem. Brány letiště budou pro návštěvníky otevřeny v obou dnech od 8:00 do 20:00 hodin.

Předcházet bude multispektrální program pro veřejnost ve městech, především v Praze a v Pardubicích. Aktuální informace jsou přůběžně zveřejňovány na oficiálních stránkách akce www.100letaviatiky.cz

Účinkují

Spitfire, Hurricane vs. Focke Wulf 190

Messerschmitt 109 vs. Hawk 75

Junkers 52, Fieseler 156

Flying Bulls Aerobatic Team

Proudové lety Mig 15, Mig 21

Další dokumenty k akci

  
Termíny