Hrad žije první pomocí

Volný čas, Pro děti

Návštěvníci se mohou těšit na již3.ročník soutěže nezdravotnických složek IZS v poskytování první pomoci. Družstva policistů, dobrovolných a profesionálních hasičů se budou moci utkat na deseti modelových situacích s různými úrazy a stavy. Organizátoři vycházejí z reálných situací, se kterými se soutěžící mohou setkat nejen v profesním, ale i v soukromém životě. Nově bude tento rok zařazeno i stanoviště zaměřené na psychologickou první pomoc.

Druhou částí programu je doprovodný program ve formě statických a dynamických ukázek složek integrovaného záchranného systému. Návštěvníci si budou moci zdarma zjistit svou krevní skupinu, informovat se o bezplatném dárcovství krve. Budou připraveny i preventivní stánky Záchranného týmu ČČK Ostrava, kde si může každý nechat změřit tlak a cukr v krvi a novinkou letošního ročníku je pokus o rekord v nepřetržité resuscitaci po dobu 24 hodin.

Obě části programu jsou přístupné veřejnosti. Na akci je vstupné dobrovolné. Zahájení doprovodného programu a oficiální začátek soutěže bude v 10:00.

Termíny