Prohlídky pro děti s výtvarným ateliérem, pěvecká soutěž Brdský kos

Pro děti

 

ZÁMEK MNÍŠEK OPĚT PŘINÁŠÍ ZÁŽITEK PRO DĚTI

PROŽÍJTE VÍKEND PLNÝ ZÁBAVY - soutěž ve zpěvu i prohlídky pro děti zdarma

 

Mníšek pod Brdy - Co vás čeká a nemine, když knám o víkendu zavítáte? Prohlídky zámku určena dětem, soutěž ve zpívání i výtvarné tvoření. Pokud nás navštívíte vneděli, tak vaše děti budou mít návštěvu zámku úplně zdarma, protože vneděli společně oslavíme Mezinárodní den památek a historických sídel.

 

Děti pojďte na zajímavou návštěvu do naší české minulosti a projděte si nádherné pokoje, kde žily krásné oblečené a načančané dámy a pánové, kteří se bavili hrou vkarty a nebo stolními hrami. Uvidíte sbírku dýmek i paroží zvířat, které ulovil zámecký pán. Co myslíte, že se dříve lovilo? Byli to medvědi, srnci nebo jeleni?

Čím myslíte, že si dámy přikrývaly čaj nebo kávu, aby zůstaly dlouho teplé? Zjakých se jedlo talířů i čím se topilo a kde. Všechno vám povíme.

 

Desátý ročník soutěže Brdský kos začíná na nádvoří zámku ve 14.00 hodin. Veselé zpívání bude odměněno hodnotnými cenami. Hodnotit děti bude také herečka a zpěvačka Zora Jandová.

 

Vsobotu i neděli je pro vás připraveno malé výtvarné tvoření. Odnesete si památku na návštěvu zámku. Těšíme se na vás mezi 13.00-16.00 hodinou.

 

Vzámecké galerii uvidíte panenky BARBIE jak je neznáte. Představí nám módu napříč staletími. Ze šatníku Perchty zRožmberka, markýzy de Pompadoure, císařovny Alžběty (Sissi) , Emy Destinové, Boženy Němcové adalších. Více než 60modelů. Ukázky historických kostýmů ušitých podle předloh zDějin odívání od starověku po dnešek.

 

 

PROGRAM VSOBOTU:

Klasické prohlídky 10.00-16.00

10.30 - 15.30 zámecké prohlídky pro děti

13.00 -16.00 - výtvarné tvoření pro děti

14.00 - soutěž Brdský kos

Galerie - móda napříč staletími na panenkách Barbie

 

PROGRAM VNEDĚLI: Mezinárodní den památek a historických sídel

Klasické prohlídky 10.00-16.00

10.30 - 15.30 zámecké prohlídky pro děti - pro děti zdarma

13.00 -16.00 - výtvarné tvoření pro děti

Galerie - móda napříč staletími na panenkách Barbie

 

 

PŘIPRAVUJEME:

22.5. Otevření III. prohlídkového okruhu - Tajemný svět podle Dagmar Renertové

Svět víl, vodníků, skřítků, hejkalů a dalších pohádkových postav z Brd

Další dokumenty k akci

  
Termíny