Den otevřených dveří v Národním informačním centru pro mládež

Volný čas

Národní informační centrum pro mládež (NICM) spolu sInformačními centry pro mládež vČR se chystají na oslavu Evropského dne informací pro mládež.

 

Evropský den informací pro mládež sMottem „Feel free to ask" („Neboj se zeptat") se už tradičně koná na oslavu vzniku Evropské informační a poradenské agentury pro mládež (Eryica*) dne 17.4.1986.

 

Vrámci oslav proběhne v NICM 15.4. 2010 den otevřených dveří, na který jsou srdečně zváni učitelé a studenti všech pražských škol.

Během dne budou návštěvníci informováni o činnosti NICM a informačním systému pro mládež. Studenti budou mít možnost vyzkoušet si práci ve studiu„Mixér", kde jsou jim zdarma přístupné počítače a další vybavení na střih zvuku a obrazu a profesionální grafické programy. Dále se mohou informovat o možnostech využití prostorů NICM vrámci programu OpenSpace kvlastní prezentaci a sdílení informací se svým okolím. NICM připravilo koslavě Evropského dne informací výtvarnou soutěž, jejíž výsledky budou vyhlášeny vpátek 16.4. 2010 během slavnostní vernisáže, na které bude vystaven výběr nejlepších prací zaslaných do soutěže.

 

 

 

*ERYICA ( European Youth Information and Counselling Agency) je mezinárodní nezisková organizace, která vznikla v roce 1986 a je zaregistrovaná v Grand - Duchy v Lucembursku, kde v současnosti sídlí její sekretariát. Jedním z cílů organizace je koordinace činnosti a zvyšování úrovně kooperace mezi subjekty, které se zabývají informačními a poradenskými službami pro mladé lidi v celoevropském měřítku.

 

Účinkují

Národní informační centrum pro mládež

Kontakty

www.nicm.cz

Termíny