RADNICE ZNÁMÁ, ALE NEPOZNANÁ

Volný čas, Pro děti

Neobyčejné zahájení letní sezóny v galerijních expozicích barokní radnice

 

Odhalte tajemství barokní radnice.

 

Připravený je bohatý program pro všechny, kteří chtějí prozkoumat zákoutí poličské radnice a prohlédnout si skvosty galerijních sbírek. Nenechte seodradit rozkopaným náměstím azavítejte v sobotu 24. dubna 2010 od 14.00 do 22.00 hod. do barokní radnice.

Vexpozicích starého umění jsou pro vás ve 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 17.00, 17.30, 18.00, 18.30, 20.00, 20.30 a 21.00 hod. připraveny prohlídky výstavních sálů starého umění, kterými vásprovedou postavy zobrazů i samotní umělci vdobových kostýmech. Seznámíte se sjejich příběhy a navrátíte se tak do časů dávno minulých. Setkáte se s šlechtici z rodu Hohenemsů, ocitnete sev dílně sochaře V. E. Šaffa nebo rytce Michaela Renze.

Z důvodu omezeného počtu návštěvníků doporučujeme časové vstupenky rezervovat předem v Centru Bohuslava Martinů v Poličce, Šaffova ulice, na e-mailu muzeum@muzeum.policka.org nebo na tel.: 461723855, 733712503, rezervace je možná od 1. dubna. Vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději do 20. dubna 2010, cena: 20,- Kč/osoba.

 

Po celou dobu máte také jedinečnou příležitost:

  • nahlédnout do jindy nepřístupné komory nadgotickou kaplí vradniční věži. Vstup pouze pro fyzicky zdatné, neboť vyžaduje sestup avýstup po strmém žebříku.
  • prohlédnout si můžete hodinový stroj v radniční věži, nečekejte však výhled naměsto, alezasvěcený výklad pana hodináře
  • neobvyklý pohled do barokní kaple sv. Františka Xaverského se vám naskytne zoratoře vdruhém patře
  • vexpozici moderního umění bude odhalen a představen nový galerijní přírůstek - pohyblivá plastika Kameny. Při této příležitosti se uskuteční beseda sautorem objektu Markem Rejentem.
  • zájemci mohou nahlédnout do galerijních sbírek a se znalcem si prohlédnout sbírku grafických listů Jiřího a Vladimíra Šindlera, Bořivoje Borovského či Ludmily Jandové.
  • v expozicích moderního umění je pro vás připravený výtvarný program, který vás hravou azábavnou formou seznámí svystavujícími autory i samotnými díly a zábavná soutěž pro děti Za pokladem poličské radnice.

 

Termíny