Autorské čtení Tomáše Hokeše - Panáčci

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Pozvánka na autorské čtení

DDM Mikádo ve Vysokém Mýtě si Vás dovoluje pozvat na vpořadí již druhé autorské čtení vizážisty, hudebníka, ilustrátora a spisovatele Tomáše Hokeše. Číst, hrát na kytaru, zpívat a povídat o knize i o životu bude Tomáš Hokeš vpátek 16. dubna t. r. od 19,00 hodin ve Flash klubu DDM (www.thokes.cz).

Poprvé nás navštívil se svou prvotinou Malý bůh, nyní nám představí svou druhotinu Panáčci, která vyšla koncem roku 2009. Zatímco vMalém bohovi nás provází hlas vypravěče, Panáčky vystavěly přímé řeči hlavních a vedlejších aktérů. Dějová linka se vine napříč tragigroteskními řečmi současných pubescentů.

A jak sám autor říká: " „Panáčci jsou kniha do doby, ve které se téměř nikdo neorientuje. Mohla by být východiskem pro děti, které ještě mají přirozený cit pro to, co je správné, aby pochopily, že nemusejí být jako většina dnešních dospělých. Vzhledem k narůstajícímu počtu rozvodů si myslím, že je důležité, aby si dítě při rodinných problémech dokázalo najít vlastní svět a nežilo další roky či desetiletí přes mindráky svých rodičů."

Kniha je psána nejen pro dospívající děti a jejich rodiče, které dokáže zaujmout i pořádně rozesmát, v první chvíli možná překvapí velmi přímé dialogy. Protože jsou ale ze života, spíše potěší a přirozeně vtáhnou do děje.

Přijďte objevit i Vy svoje Panáčky a nechte je objevit a sebe dojmout

Termíny