Zámek Jaroměřice nad Rokytnou nabídne také v letošním roce kulturní program rozšířených školních výletů

Výstava, Divadlo, Volný čas, Pro děti
Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou opět nabízí kulturní program rozšířených školních výletů, jehož realizace se v roce 2009 ukázala jako velmi úspěšná. Akce proběhne v termínech 7.-11.6. a 14.-18.6.2010 a je určena pro školní děti všech věkových kategorií. Program zahrnuje divadelní představení, výstavu v zámeckých interiérech i zajímavé dílny.

Tisková zpráva ke stažení  pdf | NPÚ-ÚOP v Telči | Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Telč, 2.3.2010

Ve druhém a třetím červnovém týdnu nabízí zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou poutavý program pro rozšířené školní výlety dětí všech věkových kategorií. Program bude upraven dle věku a požadavků konkrétních školních skupin. A je vskutku z čeho vybírat.

Pro děti mladší věkové kategorie je připraveno pohádkové představení „Princ Nebojsa“, starším je určeno kejklířské divadlo „Komedianti na káře“. Práci a triky kejklířů si pak děti mohou samy vyzkoušet v Kejklířské dílně nebo si v Papírové dílně, zaměřené na práci s papírem a skládání různých předmětů, vyrobit něco pěkného na památku.

Na všechny dětské návštěvníky pak čeká poutavá výstava „Sladký život zámecký“ zaměřená na věci, které v minulosti zpříjemňovaly život obyvatelům zámeckých sídel. Ať už to byly dvorské slavnosti, lov či divadlo a s nimi spojená garderoba, ale i kulinářské požitky - sladkosti, káva, čaj nebo čokoláda. Výstava je instalována přímo v zámeckých pokojích, což dětem srozumitelně přiblíží jednotlivá témata výstavy. Výklad bude upraven dle věku dětí.

Součástí prohlídky jsou pracovní listy, které budou děti moci během návštěvy zámku vyplnit. Pracovní listy pak budou 18. 6. 2010 slosovány a výherce obdrží poukaz na víkendový pobyt s rodinou na jaroměřickém zámku.

Další informace budou zveřejňovány na webových stránkách www.npu-telc.eu, nebo na oficiálních stránkách zámku Jaroměřice nad Rokytnou www.zamek-jaromerice.cz.

Kontakt:

  • Mgr. Marie Jirková, pracovník vztahů k veřejnosti, NPÚ ÚOP Telč, 567 213 116, 725 308 475, jirkova@telc.npu.cz

Pozvánka

  • pdf
  • (jpg; po kliknutí se zvětší)
Termíny