ŘEMESLNICKÁ SOBOTA

Volný čas, Pro děti

Nejnavštěvovanější akce regionu Východních Čech s předváděním řemesel pro děti i dospělé. Uvidíte: Sklářskou huť - foukání a tvarování skla, dále mimořádně v provozu historické stroje a předvádění řemesel v expozicích i v areálu např.: kování koně, broušení skla, umělecký kovář, řezání na katrech, výroba kartáčů, keramická dílna, soustružení, výroba šindelů a loukoťového kola, pletení pletiva, mlácení obilí na historické mlátičce, pletení košů a další ...

Pro děti: Malování loutek a vánočních ozdob, zábavný program v historické školní třídě, staročeská pouť - houpačky, výstava vycpaných zvířat, v dílnách modelování keramické hlíny, drátování broušení kamenů, knihařství, pletení z proutí, ( možná i jízda na koni, koutek domácích zvířat ... ).

Dále uvidíte: hasičské cvičení s vodou s historickou stříkačkou, "TÁBORŠTÍ POULIČNÍCI" zahrají jarmareční písně a "VICHR ORLICKÝCH HOR" písně lidové, výstava historických povozů, expozice řemesel ve třech patrech sýpky, unikátní pohyblivý vyřezávaný skanzen řemesel, zahradní restaurace na terase a Restaurace Nový dvůr na sýpce, stánky s řemeslnickými výrobky, stánky s občerstvením, pražené ořechy, trdelník, čerstvé pečivo, grilované maso, guláš, klobásy ... Změna programu vyhrazena.

Termíny