festival Hudlovačka 2010

Hudba

Stejně jako již nemálo minulých let i vtomto roce, který se pyšní nadpisem 2010, je připravován a uskuteční se festival Hudlovačka. Jejím cílem, smyslem a posláním je dát možnost mladým či začínajícím muzikantům a kapelám zranečku folk, country a žánrů příbuzných zahrát a předvést svou muziku před veřejností, získat kontakty a spolupráci mezi sebou samými a nabídnout se - tedy především svoje hudební kvality - pořadatelům nejrůznějších festivalů i dalších hudebních akcí, producentům, dramaturgům, vydavatelům nebo redaktorům... „Hudební burza pro všechny" je asi stále nejvýstižnější podtitul Hudlovačky.

Skulatým rokem 2010 nastává ohledně zdánlivě tradiční Hudlovačky zásadní změna. Tou je především přesunutí místa konání festivalu. ZHradce Králové, kde se Hudlovačka narodila a rostla, se v jejích pubertálních letech přesouvá do spřátelených Pardubic. Také její termín se lehce posune včase - vroce 2010 proběhne Hudlovačka vneděli 20. června od 13:00 hodin v Tyršových sadech vPardubicích (v případě nepřízně počasí vKD Hronovická) a bude jakýmsi zakončením pardubického Zrcadla umění.

Tímto tedy naplno oficiálně startujeme přípravy na Hudlovačku 2010. Kapely, písničkáři či další muzikanti, kteří by si rádi na Hudlovačce 2010 zahráli, nechť neváhají kontaktovat pořadatele. Uzávěrka přihlášek je 31. března 2010. Podrobnější informace ohledně okolností přihlášení bude možné nalézt na webových stránkách festivalu Hudlovačka - www.hudlovacka.estranky.cz. Stejně tak nejaktuálnější informace o přihlášených a o vůbec o celé Hudlovačce. Hlavním hostem Hudlovačky bude legenda hudebních parodií a legrace - královéhradecká skupina Lokálka.

Tedy ještě jednou stručně: Hudlovačka 2010 - neděle 20. června 2010 od 13:00 hodin, Pardubice. Hudlovačku pořádá vrámci akce Zrcadlo umění Město Pardubice ve spolupráci sKulturním centrem Pardubice a agenturou Casey.

Účinkují

Lokálka a mnoho dalších...

Termíny