Divadlo Ta Fantastika

Divadlo

Černé divadlo TA FANTASTIKA vzniklo v roce 1981. Bylo založeno v New Yorku Petrem Kratochvílem. V roce 1989 se vrací do své vlasti a tak vzniká divadlo TA FANTASTIKA PRAHA.

Nové divadlo se téměř okamžitě prosazovalo jak v Československu, tak později v České republice. V roce 1993 získalo svoji stálou scénu právě v Praze, v Karlově ulici, v paláci UNITARIA.

TA FANTASTIKA samozřejmě okamžitě zaujala i v zahraničí a během několika let objela na svých zájezdech téměř celý svět. Repertoár tvořily na rozdíl od jiných černých divadel vždy velké, klasické románové předlohy, jako např. Baron Prášil, Don Quijote, Alenka v říši divů a nejnověji Gulliver. Tato známá díla světové literatury však předkládá naše divadlo v nonverbálním provedení. Jedinou řečí je pohyb, hudba, černodivadelní efekty, mechanické triky, loutky a především velkoplošné projekce, komunikující s prací herců.

Vizuální výtvarný svět, prostor pro fantazii, poetika laterny magiky – z toho všeho se skládá svět divadla TA FANTASTIKA.

Díky těmto jevištním postupům, srozumitelným, bez jazykových bariér, jsou naše představení tak úspěšná a žádaná po celém světě. Vždyť v současné době se například představení Aspects of Alice, které hrajeme již neuvěřitelných patnáct let, dočkalo téměř čtyř tisíc repríz ve třiceti zemích tří kontinentů.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Termíny