DOTZ DRIFT BATTLE

Sport

Nejlepší evropští jezdci při tandemových soubojích závodních automobilů v řízeném smyku, adrenalinová show, bohatý doprovodný program, možnost svezení ve skutečném driftovacím speciálu pilotovaném jedním ze závodníků v ostré jízdě na závodní trati!

Účinkují

Tréninky probíhají již od časného rána, závodníci si zvykají na trať a snaží se jí naučit projet co nejlépe, nejrychleji a v co nejefektnějším driftu (smyku).
Hlavnímu závodu po dvojicích budou předcházet kvalifikační jízdy, ke kterým startují závodníci jednotlivě a soutěží o body od soudců.
Účast v hlavním závodu dvojic DOTZ DRIFT BATTLE si zajistí nejlepších 16 jezdců z kvalifikace, ve které porota hodnotí souvislost, plynulost a velikost úhlu smyku automobilů, přesné projetí kolem kontrolních bodů, rychlost driftu, množství kouře od pneumatik a celkový dojem z výkonu jezdce.
Po kvalifikaci následují tandemové vyřazovací souboje - začínají ve 13.00 hod. Jezdci zde startují po dvojicích společně (!) a jejich úkolem v jednotlivých jízdách je vyvíjet tlak na vpředu jedoucího jezdce s cílem donutit ho k řidičské chybě a to vše v souvislém neustálém přetáčivém smyku. Jezdci, kteří prohrají tandem battle v prvním kole, končí v závodu – ostatní se postupně utkají o první až osmé místo celkově.


Připraveno je divácké SMS hlasování o nejlepšího jezdce, slosování vstupenek a půjčování dvoukolek Segway. Vítězové z řad diváků dostanou možnost svezení ve skutečném driftovacím speciálu pilotovaném jedním ze závodníků v ostré jízdě na závodní trati! 

Závodem diváky provede vicemistr světa v beatboxu Petr Nasty Cerha, který předvede i svou speciální show.

Termíny